Ето я изненадата! Направихме равен с Италия

Завършихме 1:1 като гости в световна квалификация

Ето я изненадата! Направихме равен с Италия | StandartNews.com

Повече от мечтан мач на България в световните квалификации!

В среща от група С на легендарния "Артемио Франки" във Флоренция тимът на Ясен Петров направи изненадсващо равенство 1:1 срещу европейския шампион Италия.

Това несъмнено ще намери отзвук, а и ще даде самочувствие на нашите в битката за класиране на Мондиал 2022.

Пред овациите на 10 000 тифози шампионите стартираха по-добре, но без да създават положения. Но в 16-та минута хубава атака на Киеза завърши с попадение за звездата на Юве.

В следващите 25 минути нашите оставиха тотално инициативата на домакините, които непрекъснато играеха в половината на България. Момчетата на Петров до не успяваха да задържат топката повече от няколко секунди.

Изненадата! В 40-ата минута Атанас Илиев смълча трибуните след страхотна атака на Кирил Десподов.

Това е второ попадение за нападателя на Асколи с националната фланелка и първо в официален мач.

Очаквано, още от началото на второто полувреме италианците се втурнаха са атакуват.

Страховит удар на Барела мина на сантиметри от вратата на Георгиев, който малко по-късно направи невероятно спасяване. Той спря останалия сам срещу него Киева, след като Витанов се забави и загуби топката на границата на наказателното поле.

Факт бе обаче, че минутите си минаваха, а "скуадра адзура" нямаше големи шансове.

Много нескопосан удар от фаул и на Бонучи в 83-та минута., когато италианците имаха добра рвъзможност.

Нашите се бранеха хладнокръвно и в последните минути на мача, като удържаха равенството.

Така нашите вече имат 2 точки в класирането в групата.