Джокович бие в Париж, Медведев пада

Мартин Фучович отстрани №4 в схемата на "Ролан Гарос"

Джокович бие в Париж, Медведев пада | StandartNews.com

Световният №1 н тениса Новак Джокович стартира похода си към 18-а титла от Големия шлем с бърза и рутинна победа в три сета над представителя на Швеция Микаел Имер - 6:0, 6:2, 6:3 в първия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Във втория кръг сърбинът ще играе с победителя от мача между Уго Делиен от Боливия и Ричардас Беранкис (Литва). Джокович ще опита да спечели "Ролан Гарос" за втори път в кариерата си и да стане първият в Оупън ерата, спечелил всички турнири от Големия шлем поне по два пъти.

Унгарецът Мартон Фучович пък сътвори най-голямата изненада на турнира от Големия шлем до момента. Той отстрани четвъртия поставен в схемата Даниил Медведев след успех с 6:4, 7:6(3), 2:6, 6:1. Играта на руснака бе изпълнена с неточности, като той допусна цели 51 непредизвикани грешки и загуби подаването си шест пъти в хода на двубоя, продължил три часа и 17 минути.