Чили стартира с разгром на "Копа Америка"

Носителите на купата сразиха Япония

Чили стартира с разгром на "Копа Америка" | StandartNews.com

Шампионът от последното издание на футболния турнир "Копа Америка" Чили започна защитата на титлата си с разгромна победа. В първия си мач от трета група на надпреварата съставът на Чили победи категорично тима на Япония с 4:0 на "Ещадио до Морумби" в Сао Пауло. В края на равностойното първо полувреме Елик Пулгар отбеляза първия гол с глава след изпълнение на ъглов удар. През втората част Едуардо Варгас удвои в 54-ата минута, а с два бързи гола в 82-ата и 83-ата минута на Алексис Санчес и отново на Едуарго Варгас Чили оформи крайното 4:0. В класирането чилийците и уругвайците имат по 3 точки след първия кръг, а японците и еквадорците продължават без спечелена точка. Във втория кръг Уругвай ще играе с Япония на 21 юни, а ден по-късно Чили ще срещне Еквадор.