Бразилия и Мексико се класираха за осминафиналите

Бразилия и Мексико се класираха за осминафиналите  | StandartNews.com

Бразилия. Бразилия и Мексико се класираха за осминафиналите на Световното първенство късно снощи.

Бразилците победиха Камерун с с 4:1 в последния мач от група „А". Неймар бе звездата на вечерта, отбелязвайки два гола- в 16-ата и 35-ата минута, Нападателят Фред вкара третото попадение в 49-ата минута след центриране на Давид Луис.

Влезлият като резерва Фернандиньо също бе точен за Бразилия. Единственият гол на камерун бе отбелязан от Джоел Матип в 25-ата минута.

Бразилия ще се изправи срещу втория от група „В" Чили на осминафиналите на Световното първенство на 28 юни.

В другия мач от група „А" Мексико победи с 3:1 Хърватия. Резултатът бе открит в 72-ата минута от Рафаел Маркес, а три минути по-късно съотборникът му Андрес Гуардадо вкара още един гол.

Резултатът стана класически в 82-ата минута, когато точен бе Хавиер Ернандес. После Иван Перишич върна едно попадение за Хърватия в 87-ата минута. След това Анте Ребич получи директен червен картон за груб фаул срещу противников играч.

На осминафиналите Мексико ще се изправи срещу Холандия, а двубоят е на 29 юни.