Браво! Стойка спечели олимпийското злато

Българката разби Чакироглу на финала в Токио

Браво! Стойка спечели олимпийското злато | StandartNews.com

България има своя втори олимпийски шампион от игрите в Токио. Стойка Кръстева триумфира в бокса в категория до 51 кг. В битката за златото тя срази туркинята Босе Чакироглу. Първият рунд в "Кокугикан Арена" бе убедително за българката - 5:0. Във втория отново предимство за Стойка - 4:1., а в третия Кръстева пак получи пълно съдийско единодушие - 5:0.

Утре шанс за ново злато има ансамбъла ни по художествена гимнастика, който днес спечели квалификацията в многобоя. За българския бокс това е първо олимпийско злато от 25 г.  Досега в Токио България вече има 2 златни медал, един сребърен и два бронзови.Така страната ни вече е на 33-о място в класирането по медали. Води Китай с 37 златни,  пред САЩ - 33 и Япония 27.

35-годишната Стойка пък е 14-ата българка спечелила златен медал от летни олимпийски игри.

Златният си медал Стойка получи.от Джани Инфантино, президент на ФИФА и член на МОК