Ботев Пд направи 2:2 с Раковски

Ботев Пд направи 2:2 с Раковски | StandartNews.com

Раковски. Ботев Пловдив завърши 2:2 с Раковски в първата си контрола от предсезонната подготовка. Двубоят се игра на стадиона в Раковски и бе изгледан от около 300 зрители, информира официалната страница на "канарчетата".

Първата част бе изключително динамична, като двата отбора редуваха опасни атаки към двете врати. Още в 5-ата минута резултатът бе открит. След многоходова атака, топката попадна в Станислав Костов, който с удар от около 10 метра разстреля вратаря Спасов. В 10-ата минута Вандер пое топката, залъга няколко защитника и подаде към Педро, който също преодоля защитник и от границата на наказателното поле стреля, но топката мина покрай вратата.

В 15-ата минута Раковски стигна до равенството, а точен бе Петър Атанасов. След атака по левия фланг на "зелените", топката бе центрирана в наказателното поле на пловдивчани, а Атанасов от движение прати топката в мрежата за 1:1. В 21-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Борис Галчев се подхлъзна на мокър участък от терена, топката попадна в отбора на Раковски и "зелените" организираха светкавична контраатака, която завърши с удар от 10 метра на Генчев в долния ъгъл на Росен Андонов.

60 секунди по-късно мощен удар на Вандер от 25 метра облиза напречната греда. В 27-ата минута Вандер центрира в наказателното поле на Раковски, където Мариян Огнянов засече топката с глава, но я прати в ръцете на вратаря. Последва контраатака на "зелените", след която топката стигна до Петър Атанасов, който стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от гредата. В 41-ата минута гол на Станислав Костов бе отменен заради засада.

В началото на втората част "жълто-черните" упражниха сериозен натиск и той даде резултат в 53-ата минута, когато Станислав Костов се разписа за 2:2, след асистенция на Ромарио. 3 минути по-късно ролите се размениха и Костов асистира на Ромарио, но ударът на холандеца прати топката на сантиметри от гредата. Последваха множество смени в съставите и на двата отбора, което се отрази върху играта, която те показаха. В 74-ата минута Чунчуков стреля от въздуха, но неточно. До края на мача липсваха чистите положения и пред двете врати.

Съставът на Ботев: Росен Андонов (46' Филип Димитров), Костадин Дяков, Сивард Спрокел (58' Радослав Терзиев), Томаш Иршак (58' Ангел Рахов), Артур Енрике (67' Владимир Айтов), Мариян Огнянов (58' Християн Казаков), Борис Галчев (58' Серкан Юсеин), Луис Педро (58' Николай Павлов), Вандер Виейра (46' Божидар Васев), Ромарио Кортзорг (58' Цветелин Чунчуков), Станислав Костов.