Ботев (Пд) с исторически рекорд, черната серия продължава

Славия остана на седма позиция с 42 точки

Ботев (Пд) с исторически рекорд, черната серия продължава | StandartNews.com

Ботев (Пловдив) не успя да прекъсне негативната си серия без победа в шампионата, но все пак спечели точка. Жълто-черните завършиха 0:0 като гости на Славия в среща от 27-ия кръг на Първа лига. Двубоят на стадион "Александър Шаламанов" в столичния квартал "Овча купел" беляза исторически рекорд за "канарите", които за първи път започнаха официална среща без нито един българин в своя състав. В последните 10 минути все пак в игра влезе Красиан Колев, а официален дебют записа Амаду Думбия, предаде Plovdiv24.

Така възпитаниците на треньора Бруно Балтазар имат вече 5 поредни двубоя без успех в първенството. Ботевистите запазиха 10-ото място в класирането, но вече са с актив от 29 точки. Славия остана на седма позиция с 42 точки - една по-малко от шестия в подреждането Локомотив Пловдив.

Още в 5-ата минута груба грешка ва Ван Хертъм позволи на Емил Стоев да излезе сам срещу вратаря Ханкич. Нападателят опита да го прехвърли, но стражът на гостите се справи. Малко след това Кристиан Добрев нанесе опасен удар, но Ханкич отново спаси.

В 15-ата минута Ботев пропусна първия си изгоден шанс в двубоя. Траоре проби отдясно в наказателното поле и подаде към Антоан Бароан. Френцузинът бе на 10-ина метра фронтално срещу вратата, но шутира твърде неточно.

Пет минути след почивката Галин Иванов навърза няколко играчи на гостите, навлезе в наказателното поле и отправи силен шут с десния крак, но в аут.

В 61-ата минута Дилан Мертенс опита мощен удар от дистанция, но и вратарят на Славия Светослав Вуцов се намеси блестящо.

Десет минути преди края Ботев пропусна втората си чиста възможност за гол. Абдулайе Траоре бе изведен в наказателното поле на домакините, направи финт и шутира, но Светослав Вуцов спаси. Вдясно свободен чакаше Уме Емануел, но съотборникът му предпочете да завърши сам атаката.