България играе с Унгария в плейофа за Евро 2020

При победа на 26 март срещаме на 31-и спечелилият мача Исландия - Румъния

България играе с Унгария в плейофа за Евро 2020 | StandartNews.com

Националите по футбол на България попаднаха в поток "А" при тегленето на жребия за плейофите за Евро 2020, който беше изтеглен в централата на УЕФА в Нион (Швейцария). На полуфиналите на 26 март 2020 година националите ще посрещнат Унгария.

При успех в тази среща България играе срещу победителя от мача Исландия - Румъния на 31 март. Този двубой също би се играл в София.

Националите за последно играха срещу унгарците на 29 февруари 2012 година в приятелски мач, завършил 1:1. Тогава Шалай откри за домакините в 42-ата минута, а Валери Божинов изравни в 87-ата. Като цяло балансът е негативен за нас. От 21 срещи сме записали 4 победи, 6 равенства и 11 загуби, но последният успех на маджарите е от 1974 г.

Последната българска победа датира от 8 октомври 2005 година, когато България спечели с 2:0 в световна квалификация в София с голове на Димитър Бербатов в 29-ата минута и на Стилиян Петров в 67-ата.