Берое взе Суперкупата след дузпи

Берое взе Суперкупата след дузпи  | StandartNews.com

София. Берое спечели Суперкупата на България, след като победи шампиона Лудогорец. Двата тима завършиха 1:1 в редовното време, а при дузпите единствено Марселиньо не успя да вкара, за да може старозагорци да вземат трофея.

Ивайло Петев стартира със следната единайсеторка - Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Козмин Моци, Теро Мантула, Витиня, Светослав Дяков, Фабио Ешпиньо, Иван Стоянов, Марселиньо, Мирослав Иванов, Мишел Платини.

Титулярите на Петър Хубчев пък бяха - Иван Караджов, Пламен Крумов, Божидар Стойчев, Владимир Зафиров, Веселин Пенев, Елиаш да Силва, Игор Джоман, Здравко Илиев, Георги Андонов, Давид Каядо, Венцислав Христов

През първото полувреме двата отбора направиха много динамичен мач. Още в 3-ата минута старозагорци можеха да поведат, но силен удар на Здравко Илиев срещна напречната греда на вратата на шампионите.

Берое все пак поведе в резултата в 27-ата минута. Давид Каядо центрира отдясно, а Венци Христов засече топката с глава за 1:0.

Разградчани също удариха греда преди в крайна сметка да изравнят. Първо в 36-ата минута Иван Стоянов получи подаване от Мирослав Иванов и плъзна топката покрай Иван Караджов, но кълбото срещна левия страничен стълб.

Лудогорец изравни малко преди последния съдийски сигнал за първото полувреме. Във втората минута на продължението Мантула засече с глава центриране, Иван Караджов изби топката, но при добавката Светослав Дяков, останал сам, отбеляза за 1:1.

След почивката шампионите се активизираха и натиснаха своя съперник. Играчите на двата отбора обаче натрупаха много жълти картони, а в средата на второто полувреме и двата тима останаха с 10 души на терена. В 59-ата минута Светослав Дяков напусна преждевременно играта с втори жълт картон, а Борислав Стойчев го последва в 65-ата минута.

Редовното време завърши 1:1, след което по регламент последваха изпълненията на дузпи.

Първи зад топката застана Георги Андонов, който вкара безкомпромисно, за да поведе Берое. Мишел Платини изравни. Централният бранител Иво Иванов също не сбърка от бялата точка. Христо Златински технично реализира за 2:2 при дузпите. Венци Христов след това изведе старозагорци напред. Марселиньо със силен шут обаче прати над вратата. Пламен Крумов след това вкара, а Иван Стоянов върна един гол за Лудогорец. Елиаш в крайна сметка хладнокръвно вкара, за да може Берое да спечели Суперкупата на България.