България спечели титлата в многобоя от Световната купа по художествена гимнастика | StandartNews.com

София. Ансамбълът по художествена гимнастика на България спечели златните медали в многобоя на Световната купа, която се провежда в София.

Българските момичета, водени от Ина Ананиева, спечелиха първото място с с общ сбор от 34.900 точки.

За съчетанието си с пет бухалки грациите, които бяха в състав Михаела Маевска, Християна Тодорова, Цветелина Стоянова, Ренета Камберова и Цветелина Найденова, получиха оценка от 17.550 точки, а за композицията с три топки и две ленти – 17.350 точки.

Основните фаворитки от Русия допуснаха няколко грешки и финишираха на второто място в крайното класиране, докато ансамбълът на Беларус остана трети.