Трудна победа за Бразилия на старта

Трудна победа за Бразилия на старта | StandartNews.com

Сао Пауло. Домакинът Бразилия макар и трудно победи Хърватия с 3:1 в първия мач от Мондиала 2014.

Резултатът бе открит след автогол на Марсело, който в 10-та минута изключително лошо изчисти топката в собствената си врата. С това резултатът унизително беше открит 1:0 в полза на хърватите.Така Марсело записа името си в историята на националния тим на Бразилия, след като вкара първи автогол в историята на тима на световни финали.

В 28-та минута обаче Неймар с прецизен удар изравни за 1:1.

Съдията отсъди дузпа с 69-та минута за Бразилия, след като Фред беше задържан от Деян Ловерн. На повторенията обаче се вижда, че нападателят на "кариоките" пада твърде лесно. Неймар застана зад топката и даде преднина на Бразилия на 2:1.

В първите секунди на добавеното време Оскар оформи крайния резултат 3:1.

Бразилия е в една група с Хърватия, Камерун и Мексико. Следващият мач от групата е между Камерун и Мексико на 13 юни от 19:00 часа.