Моят град

Във Вършец пуснаха нова пречиствателна станция

Вършец. Нова пречиствателна станция работи от няколко дни във Вършец, съобщи кметът Иван Лазаров. Не предвиждаме рязане на лента, просто пуснахме съоръжението, допълни той.

Новата пречиствателна станция е изградена по проект на общината, финансиран от оперативната програма „Околна среда". Стойността му е 5,5 млн. лв.

Пречиствателната станция се намира на брега на река Ботуня и излива в нея пречистените отпадни води от целия жилищен, стопански и хотелски сектор на града. Досега тези води са изливани в реката непречистени.

В обхвата на станцията са включени и двата по-отдалечени квартали на града – „Заножене" и „Изток". В „Изток" живеят 1800 роми.

Това е втората пречиствателна станция на курортния град. Първата е изградена през 70-ге години на миналия век. Съоръженията и са амортизирани и на практика се оказва негодна да пречиства отпадните води по днешните европейски стандарти. Затова общината е поискала построяване на новата.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай