Цвети Пиронкова отпадна от турнира в Дубай

Цвети Пиронкова отпадна от турнира в Дубай | StandartNews.com

София. Българската топ тенисистка Цветана Пиронкова отпадна във втория квалификационен кръг на турнира на твърди кортове в Дубай с награден фонд 2 милиона долара.

Пиронкова загуби от поставената под номер 1 в предварителната схема Южени Бушар (Канада) с 2:6, 4:6 за 73 минути.

Бушар стартира мача ударно и след само 17 минути поведе с 5:1, което се оказа решаващо за успеха й в първия сет.

Пиронкова, която в момента заема 52-о място в класацията на WTA (Женската тенис асоциация), се противопостави по-добре във втората част. Тя дори поведе с 2:0, но след серия от четири поредни гейма канадската тийнейджърка обърна до 4:2.

Пиронкова успя да изравни за 4:4, но в деветия гейм допусна пети пробив, след което Бушар затвори мача при собственото си подаване.