Маша изхвърли Цвети от Ролан Гарос

Маша изхвърли Цвети от Ролан Гарос  | StandartNews.com

Париж. Мария Шарапова победи първата ни ракета в тениса Цветана Пиронкова със 7:5, 6:2 в двубоя от втория кръг на Ролан Гарос. Така българката отпадна от надпреварата, въпреки че имаше своите шансове срещу именитата рускиня.

Цвети тръгна много силно на корт "Филип Шатрие" като започна с пробив и дори успя да го задържи до средата на сета. След това обаче играта на нашето момиче започна да бележи спад за разлика от представянето на нейната противничка. В крайна сметка Цвети загуби с 5:7, а на почивката между сетовете поиска помощ от физиотерапева заради болки в бедрото.

Във втората част рускинята заигра много уверено и след два пробива затвори мача след час и 32 минути игра.

По този начин българката не успя да подобри най-доброто си представяне в Париж и отново не стигна до трети кръг.