Харисън спря победния ход на Гришо в Акапулко

Харисън спря победния ход на Гришо в Акапулко | StandartNews.com

Най-добрият български тенисист Григор Димитров претърпя неуспех в Акапулко. Квалификантът Райън Харисън спря победния му ход и хасковлията отпадна от втория кръг на турнира по тенис.

Американецът победи българина с 5:7, 6:4, 0:6. Срещата между двамата продължи 1 час и 50 минути.

Първият сет бе спечелен от Харисън със 7:5. Гришо игра разконцентрирано и с доста грешки. Димитров се стегна във втората част и при 5:4 показа хладнокръвие, взе гейма на нула и изравни резултата.

Харисън обаче дръпна с 2:0 в третия сет. Това стана след две грешки на българина. Димитров отпадна физически и това стимулира съперника му. Григор не успя да взе гейм и по този начин Харисън спечели сета със 6:0, а с това и мача с 2:1.

Това е първа загуба за Григор Димитров от съперника за трите им мача до момента. В следващия кръг Харисън ще играе срещу поставения под номер 6 в основната схема хърватин Иво Карлович.