Гришо изпоти Федерер, но падна

Гришо изпоти Федерер, но падна | StandartNews.com

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров този път не се даде лесно на идола си Роджър Федерер, но падна (4:6, 7:6(4), 4:6). За първи път в историята Гришо успя да вземе сет от Маестрото.

Григор Димитров излезе за четвърти път в официален мач срещу Роджър Федерер.Този път в Бризбън, където бе последният им сблъсък.

Гришо достигна до четвъртфиналите на австралийския турнир след победи над Жил Симон и Виктор Троицки, а поставеният под №1 в схемата Федерер започна директно от втория кръг с лесен успех над германския квалификант Тобиас Камке.

Федерер показа надмощие и спечели първия сет с 6:4. Федерер стартира силно в първия гейм, но Григор бързо навакса. Борбата бе гейм за гейм, но грешки на Димитров му донесоха загубата.

Силен пробив на нашето момче доведе до победата му във втория сет (7-6(4)). За първи път в историята Гришо постигна това, а букмейкърите вече започнаха да предвиждат звездна кариера на нашето момче.

Федерер обаче показа опит и взе третия сет (6:4) и така си завоюва четвърта поредна победа над Григор.