София. Основен приоритет в работата на Синята коалиция в тази парламентарна сесия ще бъде грижата за спасяване на българската икономика, декларира от парламентарната трибуна лидерът на ДСБ и съпредседател на Синята коалиция Иван Костов .
Изчезнаха, отидоха в историята създадени по време на реформите на десницата фирми и предприемачески инициативи, които създаваха надежди на десетки и стотици хиляди хора, обяви той.
Костов се аргументира с данните от пререгистрацията на фирмите, които показват, че са се пререгистрирали едва 566 000 компании. Повечето фирми пък са с нулева заетост. Това показва изключително тежкото състояние, в което се намира българското предприемачество, подчерта Костов.
Аз се обръщам към управляващите от ГЕРБ - да се прекрати политиката на защита на монополите, каза още Костов и напомни инициативата на сините за поправки в Закона за защита на конкуренцията, които да задължат Комисията за защита на конкуренцията и другите контролни органи след това като Комисията за водно и енергийно регулиране и Комисията за регулиране на съобщенията, да пазят интересите на потребителите, а не - интересите на монополите.
Ние сме против строителството на АЕЦ „Белене", подчерта Костов.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com
















