Свят

Второ тяло открито на изгорелия ферибот. Кой е намереният?

Състоянието на тялото, което вчера е открито , засега не позволява то бъде разпознато

Второ тяло открито на изгорелия ферибот. Кой е намереният?

Продължават спасителните операции на борда на опожарения ферибот Euroferry Olympia на пристанището "Платигиали". Очаква се днес да бъде направен опит за отварянето на капака към входа, откъдето са влизали камионите и колите.

Въпреки настояването на роднините това да бъде направо още вчера, пожарникарите са решили да изчакат до днес, заради опасност от възпламеняване и дори взрив при влизането на кислород вследствие на отварянето на капака.

Спасителите са работили на борда и през цялата нощ. Те влизат на интервали и разполагат с по 30-40 минути за престой на ферибота, след което трябва да го напуснат.

Състоянието на тялото, което вчера е открито на Euroferry Olympia, засега не позволява то бъде разпознато. Предстои ДНК експертиза.

Преди малко е открито още едно тяло. Не дават информация в какво състояние е. Опитите капакът да бъде отворен са неуспешни.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай