Американският президент Доналд Тръмп поиска разследване плащала ли е опонентката му Камала Харис на знаменитости срещу подкрепа в рамките на президентската кампания през 2024 г. Освен това държавният глава изрази раздразнение от изказване на Брус Спрингстийн, който пък не крие неодобрението си спрямо управлението на Тръмп.
Тръмп, който спечели изборите в САЩ, получи ниска подкрепа от развлекателния сектор. Той обаче разчиташе на подкрепата на влиятелни мъже като водещия на подкаст Джо Роган.
Сега Тръмп иска да започне „мащабно разследване“ на подкрепата, оказана от знаменитости за бившата му съперничка. „Кандидатите не могат да плащат за подкрепа, което Камала Харис направи под претекст, че плаща за забавления“, обяви американският президент в платформата си Truth Social, предаде БГНЕС. Тръмп е категоричен: „Ще поискам мащабно разследване по този случай“.
В рамките на президентската кампания миналата година Харис имаше подкрепата на мегазвезди като певицата Бионсе и телевизионната водеща Опра Уинфри.
От екипа на бившата вицепрезидентка вече опровергаха слухове, че е платено на Бионсе, за да се появи на събитие на Харис. Уинфри пък опроверга продуцентската ѝ компания да е получила 1 милион долара, за да покрие разходите, свързани с организирането на участието на Харис в нейното токшоу.
Доналд Тръмп също така обвини Камала Харис също, че е платила на рок легендата Брус Спрингстийн, за да свири на митинг в щата Джорджия няколко седмици преди изборите. „Колко е платила Камала Харис на Брус Спрингстийн за слабото му представяне по време на президентската кампания? Защо прие парите, ако ѝ е толкова голям фен“, пита президентът.
Миналата седмица Тръмп остро атакува американския рок музикант, като го нарече „гадняр“. Преди това пък Спрингстийн, по време на концерт в Обединеното кралство, отправи вербални нападки срещу „корумпираното“ му правителство.
Известен с левите си възгледи, изпълнителят на „Born in the U.S.A“ заяви тогава: „В моята родина, Америка, която обичам и за която съм писал, източник на надежда и свобода от 250 години, е в ръцете на корумпирано, некомпетентно и коварно правителство“. Освен това изпълнителят е наричал Тръмп „неспособен президент“.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com