Петък,

Скопие ни отказа! Какво става на гроба на Гоце Делчев

От: Редактор -
2810
Скопие ни отказа! Какво става на гроба на Гоце Делчев
A
A
A

Силно се надявам, че следващия път заедно ще поднесем цветя на гроба на Гоце Делчев. Това заяви вътрешният министър Иван Демерджиев.

„Предложих това да се случи и днес, но то не се възприе от македонската страна. Много вярвам, че следващата година няма да е така“, каза Демерджиев.

Вицепремиерът и вътрешен министър е начело на българската делегация, която ще отдаде почит пред саркофага на големия наш революционер Гоце Делчев, който се намира в църквата „Свети Спас“ в Скопие.

Очаква се около 100-150 българи да се поклонят пред гроба на водача на ВМОРО. Министър Демерджиев съобщи, че има данни за спрени българи по границата с РСМ. „За мен са важни две неща - не само дали ще бъдат спрени, а и как ще бъдат обработени техните документи”, каза той.

 


Всички новини от категория Свят.

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com