Русия с бази в Куба и Виетнам

Русия с бази в Куба и Виетнам | StandartNews.com

Москва. Русия преговаря за бази на военноморския си флот в Куба, Сейшелите и Виетнам. Това заяви командващият ВМС на Русия вицеадмирал Виктор Чирков, цитиран от РИА Новости. Преди да се разпадне СССР, страната разполагаше с базата Камран във Виетнам и Тартус в Сирия. Сега Москва държи само базата в Сирия.

"Продължаваме работата по базирането зад граница на бази на военноморски сили на Русия. В рамките на тези усилия искаме да създадем пунктове за материално-техническо обезпечение на територията на Куба, Сейшелски острови и Виетнам", допълва вицеадмирал Чирков.

Той казва още, че ВМФ на Русия е одобрил да продължи със строителството на неатомните подводници от "Проект 677" (известни като "Лада" или "Амур 1650"), което бешепрекъснато от предшественика му заради несъответствие с предварителните изисквания.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай