Блогъри иронизират Путин за сълзите

Блогъри иронизират Путин за сълзите | StandartNews.com

Москва. Путин се разплака! Това беше новината на деня след обявяването на изборната победа на Владимир Путин в неделя вечерта. Тя се оказа далеч по-изненадващо и невиждано събитие, отколкото събраните близо 64% от гласовете.

Часове след края на гласуването, след като станаха ясни първите резултати, показващи убедителната му победа, Путин се яви пред многохилядно множество от почитатели в Москва, за да ги поздрави и да отпразнува събитието. За всеобщо изумление обаче, докато говореше, сълза се стичаше по дясната буза на Путин, известен с репутацията си на мачо и силен лидер. Въпросите дали тя е била от радост или от мъка, или от някакви други силни емоции, обаче останаха без отговор. Самият Путин заяви, че очите му се насълзили от силния вятър.

"Спечелихме открити и честни избори. Благодаря на всички казали "да" на велика Русия", каза Путин пред хилядите си привърженици. "Показахме, че на нас никой нищо не може да ни налага. Показахме, че нашите хора наистина могат да различат желанието за нещо ново, за обновление, от политическите провокации, които си подставят само една цел - да сринат руската държавност и да узурпират властта. Руският народ показа, че такива варианти и сценарии не минават на наша земя. Не минават!", заяви Путин. "Днес е един много добър ден", отбеляза настоящият президент Дмитрий Медведев.

Сълзите на Путин станаха обект на множество коментари и разсъждения, докато хиляди негови противници се готвеха за протести срещу изборните резултати. "Вова (умалително от Владимир), Москва не вярва на сълзи", написа в Туитър блогърът Славик Зехнер в игра на думи с известния съветски филм от 1979 г. Харизматичният опозиционер Алексей Навални също реагира с ирония: "Днес нашият лидер имаше основателна причина да плаче. Той се огледа около себе си и си каза: "Господи, какво всъщност направих?"

Противниците на Путин готвеха многохилядни протести в Москва и още няколко града, за да изразят недоволство от изборните резултати и нечестния според тях вот, съпътстван от злоупотреби при обработването на резултатите. Недоволството им беше допълнително подхранвано от становищата на международните наблюдатели, че не всички кандидати на изборите са имали равни възможности. Близо 10 000 московчани бяха заявили готовност да се присъединят към митинг в центъра на Москва в 19 ч снощи, за да протестират. Час преди това над 5000 души вече се бяха събрали на уреченото място. Московската полиция обяви, че е задържала 50 души заради незаконна акция, между които и опозиционния лидер Едуард Лимонов.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай