Злато и за Ивет Горанова в Минск

Каратистката спечели финала, България е на 16-о място по медали

Злато и за Ивет Горанова в Минск | StandartNews.com

Каратистката Ивет Горанова донесе трето злато на България от втрите Европейски игри в Минск. Тя победи на финала в категория 55 кг кумите беларуската Анжелика Терлюга с 4:3. Титли от Минск за България спечелиха още Мария Оряшкова (самбо) и Станимира Петрова (бокс). Сребърните отличия за страната ни са 7, а бронзови 8.

"Горд съм от представянето на нашите спортисти в Минск, така се прави!, написа в личния си профил във Фейсбук спортия министър Красен Кралев, който също е с голям принос за успехите на спортистите ни, не само в Минс. - Надявам се, че ще имаме поводи за радост и догодина в Токио, но за да се поздравим с успехи, ни предстои много работа през следващите месеци! В Беларус изпратихме 85 атлети, които се състезаваха в 15 вида спорт и спечелиха 18 медала - 3 златни, 7 сребърни и 8 бронзови. Това е с 8 повече, отколкото на Игрите в Баку през 2015, когато нашите състезатели завоюваха 10 отличия - 1 златен, 4 сребърни и 5 бронзови. Нашите спортисти заслужават поздравления за отличното си представяне и успехите през последните десет дни. Продължаваме напред!"

България завърши на 16-о място в крайното класиране по спечелени медали от Вторите Европейски игри, които завършиха в неделя в столицата на Беларус Минск.

С най-много медали в Минск приключва Русия - общо 109, от които 44 златни, 23 сребърни и 42 бронзови. На второ място са домакините от Беларус с 24 златни отличия и общо 69 медала, докато Украйна допълва челната тройка с 16 титли и 51 отличия.

Общо 43 от участващите 50 държави успяха да спечелят поне по един медал от игрите.