Втородивизионен тим с фурор за Купата на Краля

Мирандес отстрани и Виляреал, стигна до полуфиналите

Втородивизионен тим с фурор за Купата на Краля | StandartNews.com

Втородивизионният испански Мирандес продължава със силните си изяви в турнира за купата на Краля по футбол, побеждавайки трети отбор от елита. След като отстрани Селта и Севиля, домакините от Мирандес триумфираха и над Виляреал с 4:2 и се класираха за полуфиналите. Звездата на домакините Матеус откри резултата в 17-ата минута след груба грешка в защитата на гостите. Четвърт час по-късно Хави Онтиверос обаче изравни от пряк свободен удар. В самия край на първата част Мирандес получи дузпа за игра с ръка на футболист на Виляреал, а Мартин Маркеланс не сбърка при изпълнението за 2:1. След почивката Сантиаго Касорла изравни също от дузпа в 56-ата минута, но само 120 секунди по-късно Одей Онайндия отново изведе домакините напред. Четвъртият гол отбеляза Антонио Санчес в добавеното време.