Волейболистите спечелиха гейм на Полша

Националите паднаха с 1:3 в Лигата на нациите

Волейболистите спечелиха гейм на Полша | StandartNews.com

Волейболистите на България загубиха от световния шампион Полша с 1:3 (25:22, 19:25, 25:27, 20:25). Срещата бе от втората седмица на Лигата на нациите по волейбол за мъже в Нинбо (Кит). Поражението бе четвърто поред в надпреварата за отбора воден от Силвано Пранди. Тодор Скримов получи травма на десния глезен и беше заменен принудително от Николай Пенчев в средата на първия гейм, в който "трикольорлите" дръпнаха с 15:12 и запазиха преднината си до края, за да поведат в резултата. След равностойно начало на втората част Полша направи три поредни точки, за да поведе с 13:10, а след това увеличи аванса си до 20:15 по пътя си към изравняването на резултата. Ключова за изхода на срещата се оказа оспорваната трета част, в която българите пропуснаха два геймбола при 24:23 и при 25:24, когато дори Пенчев можеше да затвори частта при контраатака, но беше спрян от блока на съперника. В последствие световните шампиони стигнаха до отбар след три последователни разигравания. В четвъртия гейм поляците доминираха. Те поведоха рано с 8:3, а в последствие увеличиха преднината си до 12:6. Българите съкратиха пасива до 13:16, но нова серия от три поредни точки предреши нещата в полза на съперника. Розалин Пенчев и Николай Учиков завършиха с по 14 точки за България. За победителите Бартош Беднорж завърши със 17 точки, а Мачей Музай допринесе с 14. В неделя България играят срещу Франция.