Вкараха 302 точки на мач в НБА

Хюстън обърна Далас

Вкараха 302 точки на мач в НБА | StandartNews.com

Баскетболистите на Хюстън победи Далас със 153:149 след продължение в дербито на Югозападната дивизия в първенството на Националната баскетболна лига (НБА) на САЩ и Канада. Двубоят бе първи за двата отбора след прекъсването заради пандемията и играчите демонстрираха великолепна успеваемост в стрелбата към коша, нанизвайки общо 302 точки.

Джеймс Хардън отбеляза 49 точки за Рокетс, а Ръсел Уестбрук добави 31 точки и 11 борби. Кристапс Порзингис завърши за Далас с 39 точки и 16 борби, а Лука Дончич се отличи с 15-ия си трипъл-дабъл за сезона- 28 точки, 13 борби и 10 асистенции.

Милуоки се наложи над Бостън със 119:112 в друга среща от втория ден след подновяването на шампионата в НБА. Янис Антетокунбо вкара ключова тройка 1:28 минута преди края и помогна на Бъкс да спечели мача. Янис завърши с 36 точки, 15 борби и 7 асистенции в първия мач на Милуоки след рестарта, като тимът продължа да бъде отборът с най-добър баланс в редовния сезон - 54 победи и 12 загуби. Бъкс се нуждае от още една победа, за да си гарантира първото място в редовния сезон на Източната конференция за втора поредна година.

Сан Антонио се наложи над Сакраменто със 129:120. ДеМар ДеРозан вкара 27 точки, 17 от които в последната четвърт.  Дерик Уайт изравни рекорда си от 26 точки за Сан Антонио. ДеАарън Фокс наниза рекордните в кариерата си 39 точки за Кингс.

Преди мача треньорът на Сан Антонио Грег Попович и помощникът му Беки Хамън останаха прави по време на националния химн, докато останалите треньори и играчи от двата отбора коленичиха.