Поредно виртуозно попадение в типичния си стил отбеляза Димитър Бербатов в снощния мач на "Монако" срещу "Евиан" от 28-ия кръг в Лига 1.

"Монегаските" победиха домакините с 3:1, с което събраха 47 точки и вече са на четвърто място, на девет точки от лидера ПСЖ, който обаче има един мач повече.

Бербо влезе като резерва, след като в 18-ата минута Караско напусна терена поради контузия. Първият гол падна още докато "Монако" имаха само 10 играчи на терена в изпълнение на Антони Марсиал. В 36-ата минута българинът получи топката на границата на наказателното поле. Той преодоля защитник, а след това и вратаря и от малък ъгъл стреля с типичното си спокойствие. Абдала обаче ритна топката по пътя й към вратата и така голмайсторството на Димитър Бербатов бе отнето, а попадението бе записано като автогол.