Ливърпул. Ливърпул и Челси завършиха 1:1 на "Анфийлд" в първи мач от полуфиналите в турнира за Купата на Лигата в Англия. Реваншът е след седмица в Лондон, когато двата тима ще определят кой ще играе на финала на "Уембли" през март.

Другият полуфинал в турнир е между Тотнъм и Шефилд Юнайтед. Двата тима се изправят довечера един срещу друг на "Уайт Харт Лейн".

Снощи в Ливърпул Челси се защитаваше почти през целия, а домакините владееха повече топката, но в крайна сметка двата тима не успяха да се победят.

"Сините" откриха резултата в 18-ата минута. Еден Азар бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение именно срещу белгиеца.

Малко след подновяването на играта Ливърпул изравни, след хубав самостоятелен пробив на Рахим Стърлинг в 59-ата минута.