Ница. Във втория си мач за „Монако" Димитър Бербатов вкара решаващ гол, който класира отбора за четвъртфиналите за Купата на Франция. След напрегнат двубой срещу „Ница" и продължения той донесе победа за новия си тим.

Както и в първия мач срещу ПСЖ Бербо изкара голяма част от мача на резервната скамейка, но беше вкаран на терена от Клаудио Раниери в 63-ата минута на мястото на Мунир Обади.

Малко преди това домакините на „Алианц Ривиера" останаха с един по-малко, след като Тимоти Колодзиечак получи червен картон за удар срещу Рикардо Карвальо. Въпреки предимството на "монегаските" двубоят остана 0:0 до 90-ата минута, както и в първото продължение.

В 114-ата минута Бербатов засече центриране на Лукас Окампос отляво и прати топката във вратата. Така "Монако" спечели мача и се класира за 1/4-финалите на турнира.