В Северна Македония обидени. Искат санкции срещу ЦСКА-София

Медии в Северна Македония призовават УЕФА да санкционира ЦСКА-София заради възгласи от трибуните. В снощния мач между “червените” и “Македония Гьорче Петров” армейски фенове скандираха “българи, българи” по адрес на гостуващите играчи, съобщава euronewsbulgaria.com.
Това в югозападната ни съседка се приема за “срамно” и “език на омраза”, както става ясно от медийни публикации в страната. В Скопие очакват европейската футболна централа на наложи наказание на българския отбор, по подобие на Фенербахче, чийто фенове скандираха “Путин, Путин” по време на мача с Динамо Киев.
Да не забравят българите, че през септември идват в Скопие за мач между двата национални отбора, пише sportmedia.mk. И тогава ще ги посрещнем европейски, но с няколко “парчета” в мрежата. Ние, македонците, сме господа, за разлика от българите, допълва изданието.
Sport1.mk пък посочва, че мачът е бил съпътстван от “тежка провокация” от страна на “армейските” фенове към играчите на “Македония Гьорче Петров”.
Проф. д-р Димитър Димитров: Дигитални лаборатории и к...
ВМРО отива при Донев, иска борба с циганската престъп...
Гутериш разтревожен. ООН с предупреждение за ядрена в...
Голяма дясна коалиция? Ивайло Мирчев каза възможна ли...
Виктор Николаев отново сам. Къде изчезна Мира Иванова...
Зеленски зарадва Украйна. Стартира план за нов живот
Важна новина за пенсиите. Кой получава още 75 лева?