Удар на Левски! ПАОК поставен на колене на "Герена"

Сините спечелиха с 2:0 първата среща

Удар на Левски! ПАОК поставен на колене на "Герена" | StandartNews.com

След известно отсъствие, Левски се върна по отличен начин в евротурнирите! Сините постигнаха много важна и престижна победа над гръцкия ПАОК с 2:0 в първи мач от квалификацията за Лигата на конференциите.

Така тимът на Станимир Стоилов зарадва отново феновете, които бяха изпълнили почти до край стадион "Георги Аспарухов".

Какво начало на срещата! Още във втората минута бразилецът Уелтън се възползва от грешка в защитата на гърците и прехвърли излезлия прекалено напред Доминик Котарски.

Нов удар на сините в 18-та минута! Мълниеносна контраатака завърши с остро подаване на Георги Миланов отляво. Влизащият на скорост Бари засече подаването и прати топката неспасямо във вратата на Доминик Котарски.

Гостите имаха две възможности пред Михайлов преди почивката, но за щастие на Левски не се стигна до попадение.

През втората част ПАОК установи превес, но Левски се бранеше умно и организирано. Гърците така и не можаха да стигнат до попадение, което очертава много драматичен реванш след седмица в Солун.

Въпреки, че бе считан за аутсайдер преди първия мач, Левски вече е със сериозни шансове да продължи напред.