Цвети срещу Пеер в мача за схемата

Цвети срещу Пеер в мача за схемата | StandartNews.com

Сидни. Цвети Пиронкова се приближи само на една победа от основната схема на турнира в Сидни ($710 000). Първата ни ракета преодоля втория квалификационен кръг, надигравайки с категоричното 6:1, 6:3 Марина Заневска (Укр) за 66 минути. В третия кръг българската прима излиза срещу Шахар Пеер, с която спорят по състезания още от девическите си години. Израелката, която е 77-а в световната ранглиста, води с 6-2 победи в преките им сблъсъци, печелейки последните шест поредни мача помежду им.

Пиронкова вече си осигури $2 210 от наградния фонд и 18 точки за ранглистата, но има да защитава цели 70 от миналогодишното си достигане до четвъртфинал в Хобарт. Ясни са вариантите за противничката на пловдивчанката в първи кръг на основната схема, ако надвие Пеер. Това са Южени Бушар, Карла Суарес Наваро, Кая Канепи, Сорана Кърстя, Ярмила Гайдошова, Ализе Корне и Каролине Возняцки.