ЦСКА и "Лудогорец" не се биха

ЦСКА и "Лудогорец" не се биха | StandartNews.com

София. ЦСКА и "Лудогорец" завършиха 0:0 пред близо 6000 зрители на "Българска армия" в последния мач от 21-ия кръг в А група. Така във временното класиране, разградчани са на две точки пред втория "Левски", а "червените" останаха на 4-то място, на точка зад "Литекс".

Надхриянето между двата отбора започна още с обявяването на стартовите състави. Милен Радуканов пусна сред стартовата си единайсеторка Ивайло Чочев, а Мартин Камбуров зае място на пейката. Ангел Грънчов пък бе титуляр в защита за сметка на Костадин Стоянов.

Сериозни промени имаше и при гостите. Ивайло Петев извади Иван Стоянов и Станислав Генчев, а на тяхно място започнаха Неманя Милисавлиевич и Кишада.

През първото полувреме двата отбора не представиха особено силна продукция. Първото и може би най-сериозно положение в полза за гостите дойде в 8-та минута, когато Мишо Александров финтира добре Ангел Грънчов, но ударът му мина над напречната греда.

ЦСКА пък създаде нещо по-опасно едва към 50-а минута, когато Владо Стоянов изби лошо топката, но Абел Анисе не успя да нанесе точен удар. Минути по-късно разградчани имаха добра възможност да открият резултата, но Емил Гъргоров, а след това и Кишада не успяха да вкарат.

През второто полувреме в игра за ЦСКА се появиха Камбуров и Нюаджи, а за гостите още на почиката Иван Стоянов влезе, а последователно след него Генчев и Бакалов.

Именно Стоянов пък бе най-близо до това да открие резултата, след като в 84-а минута стреля от 30 метра, но топката срещна левия страничен стълб. До края на мача така и не падна гол.

В таблицата, "Лудогорец" е лидер с 48 точки, а ЦСКА е 4-ти с 42 точки.