ЦСКА-София с първа победа от 7 мача

"Червените" биха в последната минута 10 от Царско село

ЦСКА-София с първа победа от 7 мача | StandartNews.com

ЦСКА-София прекъсна серия от шест поредни мача без победа в Първа лига. "Червените" победиха Царско село с 1:0 в мач от 11-ия кръг на шампионата. Юнус Санкаре отбеляза единствения гол в последната минута на редовното време.

Временният треньор на ЦСКА - София Даниел Моралес направи редица промени в титулярния състав в сравнение с гостуването на Рома през седмицата. Почивка получиха вратарят Густаво Бусато, Али Соу, Амос Юга и Георги Йомов, но тримата полеви играчи се наложи да влизат в игра в опит "червените" да превземат вратата на съперника. Дебют под рамката на ЦСКА направи Димитър Евтимов, който записа първи официален мач от близо година насам. Царско село пък бе воден в този мач от помощник треньора Йордан Йорданов - Жан, тъй като според информации наставникът на тима Любослав Пенев е болен, а според други информации той ще се завърне начело на ЦСКА след уволнението на Стамен Белчев. ЦСКА - София пак показа безидейна игра в атака и трудно създаваше чисти положения, макар да имаше териториално превъзходство. В последните секунди на редовното време Али Соу овладя добре топката в наказателното поле и центрира за Санкаре, който на празна врата не сбърка - 1:0 за ЦСКА. Царско село можеше да изравни в самия край, но резервата Ушагелов с глава от чиста позиция стреля над вратата. С победата "червените" се изкачиха на пето място с 18 т., Царско село е 8-и с 13.