Цонов и Моравенов на финал на Евро 2015 в Талин

Цонов и Моравенов на финал на Евро 2015 в Талин | StandartNews.com

Националите по лека атлетика Георги Цонов (на снимката) и Павел Моравенов се класираха за финала на троен скок по време на европейското първенство за младежи и девойки под 23 г. в Талин (Ест). Цонов се нареди втори след пресявката, а Моравенов подобри личния си рекорд за 12-ото място. Георги се приземи на 16.44 м в третия си опит и покри квалификационната норма от 16.15 м.

Павел пък се приземи на 15.88 м – 4 см над досегашното си лично постижение. Общо петима атлети преминаха квалификационната норма – Дмитри Чизиков (Рус) – 17.08 м, Цонов, Илия Потапцев (Рус) – 16.25 м, Томас Вешлка (Слвк) – 16.19 м, и Лаша Торгвайдзе (Груз) – 16.18 м. Финалът на дисциплината е утре в 15.40 часа и заедно с Митко Ценов страната ни ще има общо трима представители в последния състезателен ден, всички участници във финали. Тази вечер от 18,50 ч в Талин е финала на скок височина в който ще участва Тихомир Иванов. Вчера сребро в спринта на 100 м спечели Денис Димитров.