Триумф за "Реал" на "Ел Класико"

Триумф за "Реал" на "Ел Класико" | StandartNews.com

Зинедин Зидан сложи край на черната серия за "Реал Мадрид" на "Ел Класико". Снощи тимът триумфира на "Ноу Камп" след победа над "Барселона" с 2:1.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия играч и треньор на каталунците Йохан Кройф, който почина от рак на 24 март.

"Барселона" пресираше "Реал" през първото полувреме. През втората част обаче момчетата на Зидан имаха повече атаки.

Домакините поведоха с гол на Жерар Пике (57). После обаче Карим Бензема (62) и Кристиано Роналдо (85) се разписаха с по едно попадение.

В 83-ата минута Серхио Рамос получи червен картон. По-късно Гарет Бейл щеше да увеличи резултата, но попадението му не бе зачетено и съдията отсъди спорно нарушение в наказателното поле.

Последната дума на "Ноу Камп" каза Роналдо, който получи чудесен пас от Гарет Бейл и стреля за крайното 2:1.

"Барса" има шест точки повече от "Атлетико" (Мадрид) и седем от третия в подреждането "Реал".