Тотнъм е на финал за купата на Лигата

Шпорите биха с 2:0 Брентфорд

Тотнъм е на финал за купата на Лигата | StandartNews.com

Тотнъм се класира за финала в турнира за Купата на Лигата по футбол след 2:0 над намиращия се на четвърто място във второто ниво на английския футбол тим на Брентфорд. Головете за лондончани отбелязаха Муса Сисоко в 12-ата минута и Хюн-Мин Сон в 70-ата. Съществена роля за изхода в срещата изигра и системата за видео повторения – ВАР.

Попадение на гостите бе отменено 64-ата минута, след като при корнер се получи разбъркване пред вратаря Лорис и Тони отбеляза отблизо с глава. Последва намеса на ВАР и видео асистентите решиха, че нападателят е бил с милиметри в засада. В 84-ата минута отново след решение на ВАР съдията показа червен картон на Джошуа Дасилва заради грубо нарушение.

Другият финалист ще стане ясен днес. Съперници са Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити.