Тайбе стигна с туш до финала на Евро 2019

Спортист №1 на България играе с италианка за златото

Тайбе стигна с туш до финала на Евро 2019 | StandartNews.com

Спортист №1 на България за 2018-а Тайбе Юсеин се класира на финал и ще защитава титлата си в категория до 62 килограма на европейското първенство по борба в румънската столица Букурещ, след като тушира бързо съперничката си на полуфиналите Тетяна Омелченко от Азербайджан.
Мачът продължи само 43 секунди, в които Юсеин първо вдигна Омелченко във въздуха за две точки, а моментално след това я хвана в клинч на земята. Арбитърът отсъди туш за българката и тя се класира без особени проблеми на финала, в който ще срещне италианката Аурора Кампаня.  По пътя към финала спортист номер 1 на България и миналогодишна европейска и световна шампионка победи Амелин Дуаре от Франция и Илона Прокопевнюк от Украйна с 8:6.