Радост за Славия. Проби в Топ 6

"Белите" прекъснаха серията си от три срещи без победа

Радост за Славия. Проби в Топ 6 | StandartNews.com

Отборът на Славия победи Черно море с 1:0 като домакин в София в двубой от 17-ия кръг на българската Първа лига, предаде БТА. С успеха „белите“ излязоха на пето място във временното класиране с 29 точки и изпревариха варненци, които също имат 29 точки, но на шестата позиция и са с мач повече. Славия прекъсна серията си от три срещи без победа и сложи край на поредицата от шест мача без поражение за Черно море.

Домакините от Славия бяха без старши треньора Златомир Загорчич заради наказание.

Те можеха да открият резултата още в десетата минута, когато след центриране на центриране на Людовик Соарес, Ахмед Ахмедов засече с глава, но удари греда.

Две минути по-късно нападателят не сгреши и даде аванс на „белите“. Дарко Тасевски пусна към Емил Стоев, който изведе отлично Ахмедов, разписал се за 1:0.

В следващия кръг от Първа лига на 12 ноември отборът на Черно море приема ЦСКА-София във Варна, а Славия ще гостува на Левски.