Швейцария и Франция са на осминафиналите | StandartNews.com

Видео от Швейцария - Франция - ТУК!

Видео от Румъния - Албания - ТУК!

Развръзката в двата мача - акценти!

Швейцария и Франция завършиха 0:0 в Лил и заедно продължават напред в елиминационната фаза като първите два отбора в крайното класиране в група А.

Домакините имаха превес в мача, но греди попречиха на Пол Погба и Димитри Пайе да отбележат, а вратарят Ян Зомер спаси мрежата и след опасни положения на Андре-Пиер Жиняк и Антоан Гризман.

В другия мач в Лион румънците играха безобразно слабо срещу Албания и паднаха с 0:1, което им отреди последното място в групата.

Нищо общо между играта на северните ни съседи в първия мач с Франция и сега.

Гола за дебютантите, които се класираха на Евро 2016 благодарение на политически скандал с дрон в Сърбия и на благосклонното отношение на УЕФА към тях, биха с гол на Армандо Садику. Той засече с глава далечно центриране и оползотвори подарък на вратаря Чиприан Татарушану, който услужливо напусна вратата си и излезе напред.

Незнайно защо второто полувреме на албанския мач започна с над минута закъснение спрямо другия, а накрая съдията даде неаргументирано 5-минутно продължение.

Многобройните албански зрители на трибуните в Лион празнуваха, но осминафиналите все още не са факт за тях. Албания е само с 3 точки на 3-ото място и запазва минимални шансове заради положението в групите D E и F, където третите отбори са все още в по-незавидно положение.

...И пълен крах за тримата румънски национали от "Лудогорец". Козмин Моци изобщо не се вясна по терените, Андрей Препелица регистрира слабо присъствие и единствено Клаудиу Кешеру се опита да покаже какво може във втория мач с Швейцария.