"Шалке 04" хвана влака за Шампионската лига

"Шалке 04" хвана влака за Шампионската лига  | StandartNews.com

Гелзенкирхен. "Шалке 04" си осигури участие в Шампионската лига през следващия сезон. "Миньорите" от Гелзенкирхен спечелиха с 2:1 като гост на "Фрайбург" в последния кръг в Първа Бундеслига.

Двубоят бе като финал за двата тима, които бяха на 4-о и 5-о място преди мача, а само две точки ги деляха в таблицата.

Дракслер откри за гостите в 20-ата минута. В началото на второто полувреме домакините се върнаха в мача с гол на Шмид, но само четири минути по-късно Шустер си вкара автогол и да подари победата на Шалке, за да може гостите да си осигурят участие в Шампионската лига.

"Фрайбург" пък ще играе в Лига Европа, заедно с "Айнтрахт" Франкфурт, който направи 2:2 с Волфсбург.

В същото време, "Аугсбург" запази мястото си в Бундеслигата, след като в последния кръг спечели с 3:1 у дома срещу изпадналия преди няколко седмици Гройтер Фюрт.

"Хофенхайм" пък се добра до бараж след 2:1 срещу "Борусия" в Дотрмунд