"Севиля" защитава титлата в ЛЕ срещу изненадващ съперник

"Севиля" защитава титлата в ЛЕ срещу изненадващ съперник  | StandartNews.com

"Севиля" ще защитава титлата от Лига Европа срещу украинския "Днипро". Двата тима се класираха за финала в надпреварата, след като отстраниха съответно италианските представители "Фиорентина" и "Наполи".

Испанците не допуснаха изненада срещу "виолетовите" и победиха и в реванша с 2:0. В първия мач "Севиля" спечели с 3:0. Снощи във Флоренция точни бяха Карлос Бака (22') и Даниел Карико (27'). Домакините изпуснаха пък дузпа в 67-ата минута.

Така андалусийците продължават напред към рекордна 4-а титла в турнира за последните 10 години.

Украинците от "Днипро" изненадващо победиха "Наполи" с 1:0 в Киев и с общ резултат 2:1 продължиха напред. Единственото попадение в мача бе дело на Йевхен Селезньов в 58-та минута.

Финалът на Лига Европа е на 27 май във Варшава.