Сестри Стоеви се връщат в топ 10

Българските бадминтонистки отпаднаха на четвъртфинала на силния турнир в Китай

Сестри Стоеви се връщат в топ 10 | StandartNews.com

Бадминтонистките Габриела и Стефани Стоеви отпаднаха на четвъртфинала на двойки на големия турнир по бадминтон във Фучжоу, Китай, който е от сериите „Супер 750“ и с награден фонд 700 хиляди долара, предаде БНР. Златните медалистки от европейското първенство отстъпита на петите в схемата южнокорейки Со Хи Ли и Сън Чан Шин с 14:21, 16:21 след 37 минути игра.

В първия гейм след 7:7 точки азиатките взеха преднина и не я изпуснаха до края. В следващия единадесетите в света българки отстъпваха с 5:11 на почивката, но успяха да намалят преднината на съперничките до две точки при 16:18. При 20:16 Со и Сън имаха четири мачпойнта и реализираха още първия. Точките, спечелени в Фучжоу, ще позволят на сестри Стоеви да се върнат на десетото мяст в ранглистата.