Саутхемптън удари и измести Юнайтед насред "Олд Трафорд"

Саутхемптън удари и измести Юнайтед насред "Олд Трафорд"  | StandartNews.com

Манчестър. Саутхемптън постигна изключителен успех с 1:0 над Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" в двубой от 21-ия кръг на Висшата лига. Това е първа победа за "светците" на "Театъра на мечтите" от 1988 година.

Селекцията на Роналд Куман освен това измести тази на Луис ван Гаал във временното класиране. Саутхемптън зае 3-ата позиция с 39 точки, а "червените дяволи" са 4-и с 37 точки. 4-ото място е за Арсенал с точка по-малко, като "топчиите" победиха по-рано през деня Стоук Сити с 3:0.

Единственото попадение в Манчестър дойде в 69-ата минута и бе дело на резервата Душан Тадич.

Гостите изиграха безупречен мач в защита, а Юнайтед имаше твърде малко възможности за гол. Все пак Хуан Мата през второто полувреме имаше два шанса да върне своите в срещата, но така и не успя.

Ван Гаал започна с Уейн Рууни, Робин Ван Перси, Анхел Ди Мария и Мата в атака, а изненадващо в групата изобщо не попадна Радамел Фалкао. Холандският специалист призна преди срещата, че колумбиецът не е контузен, а отсъствието му е треньорско решение.