Сърбин докара Коледата на Ювентус

Донесе победния гол, с който "старата госпожа" се доближи до лидера Интер

Сърбин докара Коледата на Ювентус | StandartNews.com

Сръбският нападател Душан Влахович стана дядо Коледа за Ювентус при визитата на Фрозиноне, отбелязвайки късен победен гол за успех на "бианконерите" с 2:1 като гост в среща от 17-ия кръг на Серия А.

"Старата госпожа" ще посрещне празниците максимално близо до лидера в класирането Интер.

В началото на мача всичко беше различно. След само 12 минути игра турският нападател Кенан Йълдъз даде преднина на "зебрите".

След почивката обаче домакините от Фрозиноне успяха да изравнят след гол на нападателя Хайме Баес Стабиле.

Масимилиано Алегри веднага извърши тройна смяна, пускайки в игра и Душан Влахович, който малко по-късно му се отблагодари за доверието.

В 81-ата минута Уенстън МакКени подаде на Влахович, който вкара за 2:1 за Юве.

В края на мача Влахович реализира и още един гол, който обаче бе отменен от ВАР заради засада.

В класирането Ювентус е втори с 40 точки - на пункт зад лидера Интер, който днес домакинства на Лече.