"Русокастро“ пак е №1 на Kamenitza Фен Купа в Бургас

"Русокастро“ пак е №1 на Kamenitza Фен Купа в Бургас | StandartNews.com

След серия от оспорвани битки и горещи футболни емоции по каталунски, „Русокастро" успя да отстрани всичките си опоненти и победоносно вдигна регионалната Фен Купа за областите Бургас и Ямбол за втори пореден път. През общо седемте си мача, шампионите допуснаха само една загуба на старта в груповата фаза, но благодарение на разгром с 15:0 във втория си двубой се вдъхновиха и достигнаха до финала. Спечелвайки титлата „Регионален шампион", тимът на „Русокастро" си заслужи и билет за Националните Финали на Фен Купа 2015 във Велико Търново. Там най-добрите 12 отбора от цяла България ще се борят за едно незабравимо приключение зад кулисите на Камп Ноу, в компанията на легендата Христо Стоичков.

Финалното дерби изправи шампионите срещу отбора на „FC Words", които играеха с резервния си вратар. „Русокастро" хванаха съперниците си неподготвени и още в първата минута откриха резултата с гол на плеймейкъра Момчил Стамболски - Момката. Въпреки организираната игра на „FC Words" в нападение, защитниците подходиха несигурно към една висока топка и след объркване с вратаря им минути по-късно Стамболски успя да удвои. До края на първото полувреме резултатът набъбна до 3:0, като голмайстор отново бе Момката, оформяйки своя хеттрик.

През второто полувреме двата отбора играха още по-ожесточено в атака, но след отлични изяви и на двамата вратари, голове не паднаха и след последния съдийски финал „Русокастро" ликуваха с титлата.
Също огромен интерес предизвика и ¼-финалът между националните шампиони от „Лазур" (Свети Влас) и тазгодишните регионални първенци. Очаквано оспорваният двубой предизвика голям зрителски интерес. В него отборът от морския курорт поведе с 2:0, но допусна изравняване през втората част на мача. При дузпите, разколебани от изпуснатата преднина в редовното време, „Лазур" загубиха с 1:2 и сдадоха титлата си.

С почетни награди бяха отличени и класиралите се на трета и четвърта позиция „Фортуна" и „Silver Club". Пламен Янков от бронзовите медалисти си заслужи индивидуален приз за „Най-добър вратар", след като допусна най-малко попадения в поверената му врата. За „Най-атрактивен състезател" бе обявен Павел Вълков от „FC Words", а „Лазур" все пак взеха утешителна награда като „Най-спортсменски отбор". „Трикольорите" пък отпаднаха още в груповата фаза, но капитанът им

Николай Япраков беше най-концентриран в играта „Точен шут", спечелвайки 365 литра Kamenitza, която да сподели със съотборници и приятели.

Корпоративните партньори Telenor, Ford Moto-Pfohe, Joma и Samsung също раздадоха награди. Захари Янев, защитник във "FC Words", се сдoби с чисто нов смартфон Telenor Smart Plus от специална томбола на телекома. Бургазлията Мартин Петров пък показа футболно майсторство в играта на автомобилната компания и си спечели уикенд в Банско за двама.
Следващият шанс за феновете да се сдобият със страхотни награди и да гледат атрактивен футбол с приятели е във Варна, на 16 и 17 май.