Роналдо блести, Ювентус печели

Португалецът вкара и двата гола за успеха над Лацио

Роналдо блести, Ювентус печели | StandartNews.com

Роналдо донесе победата на Ювентус над Лацио с 2:1 в  дербито на 34-ия кръг на италианската Серия А. Така тимът от Торино направи огромна крачка към девета поредна титлата страната. Португалецът се разписа от дузпа в началото на втората част (на снимката) и 53-ата минута. Така попаденията на португалецът в Серия А  вече са 51. За кратко той излезе и начело при голмайсторите, но таранът на Лацио Чиро Имобиле го изравни, след като се разписа от дузпа в края на двубоя. Двамата имат по 30 попадения през сезона (по 12 от дузпи) и ще продължат битката си за голмайсторския приз до края на сезона.  Преди прекратяването на шампионата заради пандемията от коронавирус само една точка разделяше двата тима, но сега разликата вече е цели 11 в полза на лидера от Торино. След този успех с 80 точки Ювентус се откъсна значително пред преследвачите Интер със 72 точки и Аталанта със 71 точки и има нужда от само 4 т в оставащите 4 кръга до края на сезона, за да триумфира с титлата. "Старата госпожа" няма загуба на "Алианц Стейдиъм" в Серия А от 22 април 2018 година, като до този момент записа у дома 32 победи и 6 равенства.