"Ривър" се изгуби в Бермудския триъгълник на "Барса"

"Ривър" се изгуби в Бермудския триъгълник на "Барса" | StandartNews.com

Бермудският триъгълник на "Барселона" Неймар-Меси-Суарес помете "Ривър Плейт" във финала на Световното клубно първенство в Япония. "Каталунците" са новия крал на света след като победиха аржентиците с категоричното 3:0.

Меси вкара веднъж, а головата машина във форма за носителят на Купата на Шампионска лига Луис Суарес заби две попадения и  донесе така желания успех за испанците.

Меси пък продължава да чупи рекорди. Той стана първият футболист в историята на футбола, вкарал в 7 различни турнира в рамките на една календарна година.

Феновете на "Ривър" бяха изключителни. Те създадоха атмосфера, която би оставила всеки един фен на любимата игра със затаен дъх.

"Барса" стигна до финала след като преодоля китайския "Гуанджоу" пак със същия резултат 3:0, а Суарес заби хеттрик.

С този трофей, Луис Енрике успя да спечели безпрецедентните пет трофея в рамките на един сезон. Това постижение беше постигнато от Пеп Гуардиола през 2010/11 година.