"Реал" реши всичко в Никозия - 3:0 с АПОЕЛ (ВИДЕО)

"Реал" реши всичко в Никозия - 3:0 с АПОЕЛ (ВИДЕО) | StandartNews.com

Никозия. "Реал" (Мадрид) е сигурен полуфиналист в Шампионската лига. Белият балет победи с 3:0 АПОЕЛ в Никозия в първи мач от четвъртфиналите на турнира. Най-големи аплодисменти след края на срещата заслужиха двама играчи на Жозе Моуриньо. Карим Бензема вкара две поапдения, а бразилецът Кака записа гол и асистенция само за около 30 минути игра.
 
Испанският гранд не срещна особени трудности при гостуването си и въпреки че вкара първия си гол едва в 74-та минута, пожали своя съперник, като не потърси още по-голям резултат.
 
Жозе Моуриньо избра за този мач малко неочакван състав, поне що се касае до решението му да пусне Нури Сахин на мястото на наказания Алонсо, заедно със Сами Кедира в центъра на полузащитата. Коентрао започна мача като титуляр, въпреки полемиката, разразила се около играча, след като бе заловен да пуши. Карим Бензема и Гонсало Игуаин също бяха сред титулярите на португалския специалист, който остави Кака на скамейката.
 
АПОЕЛ бе предприел категорично защитна тактика, предвид именития си съперник, а класата на "Реал" личеше отдалеч. Кралският тим превъзхождаше съперника в абсолютно всички показатели, а в края на двубоя головите възможности в очертанията на вратите бяха 10 срещу 0 в полза на Реал Мадрид.
 
През първото полувреме Кристиано Роналдо и Карим Бензема създадоха доста трудности пред мрежата на кипърския отбор, но така и не успяха да преодолеят вратаря Хиотис, който се справи на ниво с оправените му удари.
 
След почивката играта на терена в Никозия не се промени. "Реал" продължи да напада, а АПОЕЛ да се защитава с всички сили.
 
В 64-та минута на срещата Жозе Моуриньо реши, че е време да прави промени в своя състав, за да може най-после да види гол във вратата на домакините. В игра се появиха Кака и Марсело, съответно на местата на Игуаин и Коентрао. Именно тези рокади се оказаха със значение за крайния резултат.
 
В 74-та минута се стигна и до гола. След атака отляво по нападението, Кака центрира в наказателното поле на АПОЕЛ, Карим Бензема засече с глава след красив летящ плонж за 1:0.
 
В 82-та минута двете смени на поругалския специалист отново заработиха за неговото име. Този път Кака се разписа от близо за 2:0, но едва след като получи чудесен пас от Марсело.
 
В последната минута от редовното време кралският клуб направи резултата класически. След бърза атака отдясно и хубаво центриране по земя на Месут Йозил, Карим Бензема се разписа на празна врата за крайното 3:0.
 


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай