Реал Мадрид спечели след две дузпи

Кралският клуб надви Леванте като гост

Реал Мадрид спечели след две дузпи | StandartNews.com

Реал (Мадрид) спечели с 2:1 гостуването си на Леванте във Валенсия в мач от 25-ия кръг на испанската Ла Лига. Футболистите на Сантяго Солари заемат 3-ата позиция в класирането, но изостават на 9 точки зад лидера Барселона. Предстоят два мача Ел Класико през следващата седмица - за Купата на краля и в първенството. В 42-ата минута съдията получи сигнал от ВАР за ситуация преди повече от две минути. След справка решението бе дузпа. Бензема бе точен и Реал взе аванс. В 60-ата минута Хосе Моралес проби отляво и центрира, Рожер Марти изпревари Начо, и намери далечния ъгъл за 1:1. В 76-ата минута Шех Дукур направи безумна дузпа. Резервата понечи да изчисти топката и закачи крака на Каземиро, който нямаше как да отправи удар. Бейл реализира дузпата и донесе три точки за Реал Мадрид. .